Sauny na predaj

Nami predávané originálne barelové sauny sa vyrábajú už takmer 40 rokov. Všetky sauny sú vyrobené z hrubého masívneho dreva kanadského červeného cédra alebo fínskej borovice. Vďaka tomu poskytujú maximálne autentický zážitok zo saunovania. Nádherný kanadský červený céder, ručne robená konštrukcia a originálne fínske pece spolu tvoria jeden celok, vďaka ktorému sa barelové sauny stali našim najpopulárnejším modelom sáun.


BELLEWILLE

Sudová sauna je vhodná do exteriéru aj interiéru a vďaka kompaktným rozmerom dokonale zapasuje aj do menších priestorov. Či už sa rozhodnete pre variant vyrobený z kanadského červeného cédra, alebo ekonomickejšiu fínsku borovicu – naše sauny vám vždy poskytnú autentický zážitok zo saunovania. Vhodná pre 4 osoby.

 

Fínska borovica – 3.990€
Kanadský céder – 7.290€


BELLEWILLE XL

Sudová sauna je vhodná do exteriéru a vďaka svojim štedrým vnútorným rozmerom dokáže poskytnúť priestor naraz pre 6-8 osôb.

Fínska borovica – 5.990€
Kanadský céder – 8.490€


SARNIA

Posunutím prednej steny sauny hlbšie dovnútra vznikol extra priestor na dve lavice – pre posedenie, alebo na odloženie uterákov, či nápojov. Krytý vchod je nielen praktický, ale vytvára aj nádherný vizuálny efekt a stane zaručene ozdobou vášho dvora, alebo záhrady. Sauna má kapacitu až 6 dospelých osôb.

 

Fínska borovica – 5.990€
Kanadský céder – 8.490€


ALIX

Sauna s priehľadnou stenou je určená tým najnáročnejším zákazníkom. V kombinácii s pecou na drevo si môžete vybudovať svoje privátne wellness prakticky kdekoľvek. Samozrejme s 25-ročnou zárukou na bezúdržbový kanadský céder. Sauna je určená pre 4 – 6 osôb.

Kanadský céder – 8.990€


CHILLIWACK

Sauna so šatňou a prístreškom je najväčšia sudová sauna v našej ponuke. V porovnaní so sudovou saunou so šatňou – BARRIE – získate navyše prístrešok s dĺžkou 30 cm. Saunu môže súčasne využívať až 6 dospelých osôb. Je určená pre našich najnáročnejších klientov, ktorí nechcú žiadne kompromisy.

Kanadský céder – 10.990€


Špecifikácie:

 • Dosky z cédra/borovice hrúbky 38,5 mm
 • Čiastočne zmontované stenové sekcie, umožňujúce prechod akýmikoľvek dverami
 • Dvere z kaleného tónovaného skla prípadne vonkajšie nepriehľadné dvere
 • Nerezové obruče, závesy a upevňovacie prvky
 • Kryt saunovej pece
 • Podstavce
 • 2 protiľahlé dlhé lavice v saune s možnosťou sedenia, alebo ležania
 • Možnosť umiestnenia sauny do exteriéru
 • Súčasťou je vedro na vodu, naberačka a teplomer s vlhkomerom
 • Saunové kamene 20 kg
 • Saunová pec 8 kW/ 3 x 16 A

 

 • Kompletný set s pecou na pevné palivo a komínom +590 €
 • Montáž sauny a dovoz na zvolené miesto +280€ a 0,40€ za KM
 • Montáž šindľovej strechy pre sauny z fínskej borovice +200 €

Ako ošetrovať vonkajšok sauny?

Obrovskou výhodou kanadského červeného cédru je fakt, že ho nemusíte nijako ošetrovať. Ak sa ponechá bez ošetrenia, pod pôsobením slnka a dažďa sa farba dreva časom zmení striebristú. Poveternostné podmienky však nemajú žiadny vplyv na kvalitu dreva. Ak si želáte zachovať bohaté prirodzené farby dreva, odporúča sa ošetrovať vonkajšok sauny ochranným prípravkom s UV ochranou (olejom), vďaka ktorému bude exteriér odolávať vonkajším poveternostným podmienkam. Vhodný prípravok kúpite v ktorejkoľvek špecializovanej predajni. Upozornenie: Nikdy neošetrujte interiér sauny!

Aký je rozdiel medzi elektrickou pieckou do sauny a pieckou na drevo?

Čo sa týka rýchlosti vykúrenia a teplotného rozsahu, oba typy kúrenia spĺňajú parametre kúrenia veľmi podobne. Použitie piecky na drevo vyžaduje komín na odvádzanie dymu von z miestnosti a vhodnú ochrannú mriežku. Materiály potrebné na vybudovanie komínu nie sú súčasťou sauny. Pri inštalácii je potrebné dodržať pokyny a odporúčania výrobcu ohrievacieho zariadenia.

Aké úpravy si vyžaduje terén pred inštaláciou sauny?

Všetky modely barelových sáun  sa môžu používať v akomkoľvek prostredí. V každom prípade je dôležité, aby povrch nachádzajúci sa pod saunou bol pevný a rovný (jemný sklz umožňujúci odtekanie dažďovej vody je v poriadku). Pod saunu sú vhodné rôzne typy povrchov, ako napr. drevená terasa, betónový dvor, dlaždicové kamene, štrk, atď.

Čo obsahuje balenie sauny?

Každý zákazník po objednaní obdrží cédrový barel, piecku, saunové kamene, vedro, naberačku na vodu, teplomer s vlhkomerom, vešiak, presýpacie hodiny, poličku na nápoje a držiak na časopisy. Ďalšie doplnky (opierky pod nohy, na chrbát, atď..) je možné dokúpiť v našom eshope.

Aké náročné je zloženie sauny?

Saunové súpravy Almost Heaven i Cedar Lover sa skladajú jednoducho a dve osoby si poradia so zložením za pár hodín. Zariadenie je čiastočne zložené, je potrebné už len správne poskladať jednotlivé časti tak, aby do seba zapadli. Lavice určené na sedenie sú hotové a umiestňujú sa dovnútra sauny po jej zložení. Manuály so všetkými potrebnými informáciami sú pribalené ku každej súprave a dostupné aj na našej webovej stránke. Na nej nájdete aj video, ako sa skladá populárny model Barrel.

Aké sú prevádzkové náklady?

Náklady na prevádzku sauny sú minimálne, a to z niekoľkých dôvodov. Prvým je spotreba elektriny, ktorá je menej ako 40 ampersekúnd. Po druhé, na rozdiel od ostatných domácich spotrebičov, piecka spotrebúva energiu, iba keď ju používate. Piecku treba zapnúť maximálne jednu hodinu pred použitím a vypnúť, keď ste s použitím hotoví. Bežné používanie má zanedbateľnú spotrebu, podobne ako sušička bielizne alebo elektrická rúra na pečenie.

Ako dlho trvá vyhriatie sauny?

Zohriatie sauny na požadovanú teplotu závisí od vonkajšej teploty, takže keď je vonku teplejšie, sauna sa ohreje rýchlejšie a naopak. Optimálna teplota v saune môže byť tiež rôzna, a to podľa osobných preferencií – niektorým vyhovuje nižšia teplota už pri 75C, niektorí zas uprednostňujú vyššie teploty, aj viac ako 85 stupňov. Avšak v zásade platí, že na teplotu 75 stupňov sa sauna vyhreje za 30-40 minút, a na 85 stupňov do 60 minút.

Aký prívod elektriny je potrebný?

Piecka vyžaduje 380 V zdroj energie a musí byť k nemu napevno pripevnená. Ak sa vaša sauna nachádza bližšie ku ističu než 25 metrov, sauna bude potrebovať kábel CYKY 5×2,5mm2 a 3x16A istič istič. Ak sa nachádza ďalej než 25 metrov od ističa, budete potrebovať kábel CYKY 5x4mm2. Osvetlenie vyžaduje 220V a vypínač musí byť  umiestnený podľa vašich preferencií. Pri inštalácii piecky vždy nasledujte pokyny výrobcu a na zapojenie elektrických zariadení spolupracujte s licencovaným elektrikárom.