Výhody sudovej sauny

 

Termoprierez sauny1. Barelová sauna sa rýchlejšie vyhreje

Saunová pec vyhreje celý priestor, bez ohľadu na jeho tvar. Vďaka menšiemu podielu nevyužitých priestorov (predstavte si kružnicu vo vnútri štvorca) sa barelová sauna vyhreje rýchlejšie a úspornejšie. Získate rovnako veľký využiteľný priestor, ale žiadny nadbytočný.

2. Kruhová konštrukcia umožňuje rovnomerné rozvádzanie tepla

Teplo stúpa nahor, takže horné priestory v saune sú prirodzene teplejšie, než spodné. V saune štvorcového tvaru zostáva teplo pri strope. V barelovej saune vytláča horúci vzduch prúdiaci z pece teplý vzduch pri strope späť nadol popri oblých stenách. Tým dochádza k neustálemu prúdeniu tepla, ktoré sa tak rovnomerne rozloží v celej saune.

3. Barelová sauna je mimoriadne efektívna

Keďže sa tu nachádza menej nevyužitého priestoru, na vyhriatie je potrebné menšie množstvo energie. Hrubé dosky sú výborným izolačným materiálom a vonkajší povrch sauny zostáva na dotyk chladný. Je pravdepodobné, že ani pri pravidelnom používaní sauny si nevšimnete rozdiel na účte za elektrinu.

4. Perodrážkový spoj umožňuje rozťahovanie dreva vplyvom tepla

Na dosiahnutie ideálnej konštrukcie musí mať drevo možnosť rozťahovať sa a zmršťovať vplyvom zmeny teploty. Zbytočné používanie klincov a iných spojovacích prvkov môže mať za následok trieštenie dreva. Perodrážové spoje barelovej sauny umožňujú drevu rozťahovať sa a zmršťovať v rámci oceľových spojovacích pásov, čo umožňuje dosiahnuť tesné spoje, pri ktorých nehrozí riziko trieštenia.

5. Masívna drevená konštrukcia zaručuje pevnosť a integritu

Vďaka použitiu masívneho dreva znesie konštrukcia barelovej sauny aj najnáročnejšie vonkajšie prostredie. Nosné prvky spojené pomocou zárezov vytvárajú pevnú a bezpečnú konštrukciu, ktorá vydrží po celý život aj bez použitia spojovacích prvkov. Naopak, sauny s dvojstennou konštrukciou sa rozťahujú a zmršťujú v rôznom pomere, čo má po čase za následok narušenie konštrukčnej integrity.

6. Konštrukcia určená do vonkajšieho prostredia nevyžaduje žiadnu údržbu

Barelové sauny prirodzene odpudzujú vodu a vďaka konštrukčnej pevnosti zvládnu aj značné zaťaženie snehom. Polymérové podporné držiaky umožňujú umiestniť barel na akýkoľvek rovný povrch a drevo z kanadského červeného cédra je prirodzene odolné voči vode a hmyzu. Výsledok: prakticky žiadna prevádzková údržba.

7. Oblé steny so vstavanou opierkou ponúkajú komfortné možnosti sedenia

Posaďte sa oproti inému účastníkovi a oprite sa príjemne o zaoblenú stenu. Získate dostatok priestoru a váš krk zostane vyrovnaný. Alebo si ľahnite na lavicu a ak chcete, oprite sa o plochú stenu. Nech si sadnete akokoľvek, červený céder zostáva chladný a príjemný na dotyk.

8. Barelová sauna skrášli váš dvor

Barelová sauna je špeciálne určená do vonkajšieho prostredia a vytvorí pekný doplnok vášho dvora. Saunu môžete umiestniť kamkoľvek a do jej okolia pridať vegetáciu, záhradné prvky či dokonca ju nechať zarásť viničom.